In deze aflevering ga ik in gesprek met Jan Vanmeirhaeghe, milieucoördinator bij Wienerberger. Als internationale producent van bouwmaterialen zoals bakstenen en dakpannen met productie- en ontginningsites verspreid over België, is milieu for Wienerberger een dagelijkse bekommernis. Als een van de eerste binnen hun sector, zetten ze daarbij niet alleen in op het inperken van hun negatieve impact, maar zelfs het maximaliseren van hun positieve impact. In deze aflevering ga ik met Jan in dialoog over de strategie achter en de effecten van die aanpak.
Deze aflevering maakt deel uit van een reeks over de Vlaamse Green Deals in samenwerking met het Departement Omgeving van de Vlaamse Overheid. In de Vlaamse Green Deals werken verschillende partners uit de publieke en private sector samen aan thematische projecten met een positieve impact op mensen, maatschappij en de planeet. In deze aflevering zoomen we in op de Green Deal Biodiversiteit op bedrijventerreinen. Meer informatie over de Green Deals vind je op de website greendeals.be of in de nieuwsbrief van Sustainababbels.
Verder kwam deze aflevering ook tot stand met de steun van copywriting collectief Goodcopy.ink en Lars Grote van Shift Videoproductions, een filmmaker die waardegedrevene NGO’s en duurzame bedrijven helpt bij het creëren van authentieke verhalen. Wil je Sustainababbels ook zelf steunen? Trakteer ons dan net als Michiel, Esther en Sara op een spreekwoordelijke koffie via Buy Me A Coffee.