In deze podcast ga ik voor een keer niet in gesprek met een gast, maar deel ik zelf informatie over een belangrijke onderwerp, namelijk schooltrauma.
Tijdens de Week van de Hoogbegaafdheid 2024 heb ik een drukbezocht webinar georganiseerd over dit onderwerp. Helaas kon niet iedereen hierbij zijn en ik ontving veel reacties of ik het webinar nogmaals kon organiseren. Om ouders en andere betrokkenen op de valreep van 2024 deze informatie te kunnen geven, heb ik deze podcast opgenomen.
In de podcast ga ik in op wat schooltrauma nu eigenlijk is en waarom dit juist zo veel voorkomt bij hoogbegaafde kinderen en kinderen waarbij sprake is van andere vormen van neurodiversiteit.
Ook ga ik in op het herstelproces en wat er nodig is om te kunnen herstellen van schooltrauma en uiteindelijk weer tot ontwikkeling en leren te kunnen komen.
Het is een interessante podcast geworden voor ouders en alle betrokkenen rondom een kind, zoals hulpverlening, jeugdconsulenten bij gemeentes, leerkrachten, intern begeleiders, samenwerkingsverbanden, schoolartsen en leerplichtambtenaren.
Mochten er naar aanleiding van deze podcast nog vragen zijn, dan kom ik graag in contact!
Sámen kunnen we het verschil maken in het belang van deze kinderen.