Er wordt steeds meer gesproken over trauma ook over dissociatie. Vaak denken we dat dissociatie betekent dat je “uit je lichaam” gaat. Dat is deels waar, maar het is zoveel gelaagder dan dat.
In mijn nieuwste podcast neem ik je mee in wat dissociatie écht is. We staan stil bij de vaak subtiele vormen van dissociatie die je op een gewone dag of in je ondernemerschap kunt ervaren.
Ook duiken we dieper in traumagerelateerde dissociatie: hoe herken je het, en wat gebeurt er dan precies in je systeem?
Omdat dit onderwerp zoveel verdieping vraagt, heb ik er twee afleveringen van gemaakt.
In dit eerste deel leg ik je op een heldere manier uit wat traumagerelateerde dissociatie inhoudt. In het tweede deel (volgende week) vertel ik je hoe je hier stap voor stap mee kunt leren omgaan. En hoe je hier vanaf komt.
Ik geef je in deze aflevering ook een waardevolle boekentip mee. Want trauma en traumagerelateerde dissociatie zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden.
Als je écht met je trauma’s aan de slag wilt, is het belangrijk om ook naar dissociatie te kijken.
Luister je mee?
Groetjes,
Debbie Bernasco
PS. Mocht je vragen hebben naar aanleiding van deze podcast of heb je vragen over mijn coachingstraject: voor een Rijk Leven, mail dan naar [email protected]
Volg mij hier op Instagram. Hier kan je mij ook altijd een berichtje sturen of een vraag stellen.
Je kan me ook hier vinden: